Hizmetlerimiz
    SATIŞ SONRASI HİZMETLER
       Aksa grubunda satılan sanayi ürünlerine satış sonrası hizmet ve yedek parça desteği veren Aksa Servis, 65 servis noktası, Türkiye geneli 300 teknik çalışanı, yedek parça stoğu ve 7 gün 24 saat servis hizmeti ile müşterilerine satış sonrası hizmette de en iyiyi sunmaya devam etmektedir. Jeneratör ihracatı yapılan her ülke de servis hizmeti veren Aksa Servis, yurtdışında her kıtada bulunan bölge müdürlükleri ve o bölge müdürlüklerine bağlı olan ülke servis noktaları ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Kaliteli hizmet ile paranızın tam karşılığını alabileceğiniz en doğru adres olan Aksa Yetkili Servislerinde; iyi eğitimli ve beceri düzeyi yüksek çalışanlar, modern cihazlarla donatılmış servis araçları ile müşteri yerinde hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

Yetkili Aksa Servislerini Tercih Etmeniz İçin Birkaç Neden

             • Aksa Jeneratör kalite standartlarında ve teknik talimatlara uygun garantili bakım / onarım hizmetleri
             • Hizmet kalitesi ve bakım sonrası işlemler düşünüldüğünde en uygun fiyatlı servis işlemleri
             • Aksa Jeneratörlerini çok iyi bilen ve düzenli olarak eğitim alan yetili servis teknisyenleri
             • 7 gün 24 saat hizmet ve verilen hizmet sorumluluğunu üstlenen kurumsal yapı
             • Uzmanlar tarafından yapılan periyodik bakımlar sayesinde artan jeneratör kullanım ömrü ve düşen jeneratör onarım giderleri Türkiye’de   John Deere Marin ve Endüstriyel motorların distribütörlüğünü yapan Aksa Servis, ISO 9001:2008 belgesi sahibidir.
    GÜÇ VE YER TESPİTİ
          Jeneratör satın alırken ilk önce jeneratörün çalışacağı yerin belirlenmesi ve güç tespitinin doğru yapılması gereklidir. Aksa Jeneratör’ün tüm yetkili servisleri tarafından ücretsiz olarak yapılan güç ve yer tespiti sonrası, müşterilerimize en uygun jeneratörler önerilmektedir.

Güç ve Yer Tespitinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:
          • Güç tespiti yapılırken, aktif ve reaktif yükler, demerajlı ( motor ) yükler, kompanzasyon ve UPS yükleri dikkate alınarak,
            gerekli olan jeneratörün güç tespiti doğru bir şekilde yapılmalıdır.
          • Zemin uygunluğu kontrol edilmeli, jeneratörün konulacağı yer düz zemin olmasına özen gösterilmelidir.
          • Hava emiş ve atışı uygun olmalıdır.
          • Uygun bir yakıt sistemi tesis edilebilmelidir
          • Egzoz sisteminin çevreye zarar vermeyecek en kısa mesafede çıkışı mümkün olmalıdır Daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için
            size en yakın Yetkili Servis noktalarımızla irtibata geçebilirsiniz.
    MONTAJ
       Satın alınan jeneratörün montajı ve ilk çalıştırma işlemleri Aksa yetkili servisleri tarafından yapılmalıdır. Yetkili olmayan kişiler tarafından yapılacak olan montaj ve ilk çalıştırma işlemleri sonucu hem hatalı montajlar sonucu jeneratörde performans düşüklüğü yaşatabilmekte hem de jeneratörün garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olmaktadır.
     
       Aksa Jeneratör yetkili servisleri tarafından ilk çalıştırma hizmeti ücretsiz verilmekte olup, start işlemi ile müşterinin garantiden faydalanması başlatılmış olur. Start işlemi, müşteri tarafından jeneratörün montajı yapıldıktan sonra yerinin ve çalıştırma şartlarının uygunluğunun Aksa Jeneratör yetkili servisleri tarafından tespiti ve kayda alınması işlemidir. Start işlemi sırasında, yetkili servisler ayrıca jeneratörün fonksiyon testlerini de ücretsiz yapmaktadırlar.
    PERİYODİK BAKIM
        Jeneratör setini daha uzun süre sorunsuz ve yüksek performans ile kullanabilmesi, ortaya çıkan arızaların kısa bir süre içinde giderilmesi ve oluşabilecek olan arızaların oluşmadan engellenebilmesi için jeneratör setinin düzenli olarak periyodik bakımları yapılmalıdır. Günlük ve haftalık bakımların kullanıcı tarafından yapılması uygunken, aylık kontrollerin uzman, eğitimli bir teknisyen tarafından yapılması gerekmektedir. Bu bakımlar garanti süresi boyunca mutlaka yetkili servisler tarafından yapılmalıdır.
      
        Garanti süresi sona erdiğinde ise Aksa Yetkili servisleri ile yapacağınız periyodik kontrol ve bakım anlaşması ile jeneratör setinize 7 / 24 düzenli bir bakım hizmeti almış olacaksınız. Ayrıca bu sözleşme kapsamı içinde kalan arıza ve bakım hizmetlerinde ayrıca bir işçilik ücreti vermezsiniz. Size en yakın servis noktamızı öğrenmek ve periyodik bakım anlaşması yapmak için lütfen tıklayınız.
    YEDEK PARÇA
        Jeneratör setinin teknik özelliklerine tam anlamıyla cevap veren ve yüksek malzeme kalitesiyle üretilen veya ithal edilen orijinal yedek parçalar jeneratörünüzün kullanım ömrünü uzatacaktır. Jeneratörünüzü uzun süre sorunsuz kullanmak ve yüksek performans elde etmek için her zaman orijinal yedek parçaları seçmenizi böylece jeneratörünüzü korumanızı tavsiye ederiz. Taklit yedek parçalar orijinallerine göre daha ucuz olabilir ama jeneratörünüzün yapısına uygun olmadığı için jeneratörünüze uyumluluk göstermezler ve kullanım sırasında ciddi bir tehlike oluşturmaktadırlar. Hiçbir testen geçmeden üretilen ve düşük malzeme kalitesine sahip olan taklit yedek parçaların kalitesi ve güvenilirliği garanti edilemez ve kullanımları tehlike yaratabilmektedir.

        Her jeneratör setinin teknik özelliklerine tam anlamıyla cevap verebilen orijinal yedek parçalar jeneratörünüzün kullanım ömrünü uzatacaktır. Jeneratör setinize ait bütün orijinal yedek parça ihtiyaçlarını, Aksa Yetkili Servislerinden hiçbir risk almadan temin edebilirsiniz çünkü yetkili servislerimiz orijinal yedek parça kullanmayı garanti etmektedir.